kavram-okullari

Bandırma Kavram Anadolu Lisesi 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Açılıyor

Bandırma Kavram Anadolu Lisesi 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Açılıyor

Bandırma Kavram Anadolu Lisesi 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Açılıyor.

Kavram Anadolu Lisesi Hakkında

Kavram Eğitim Kurumları ulusal eğitimde önemli bir değerdir. Kurumumuz; eğitime katkısı, yarım yüzyıla yakın geçmişi, gençliğe aşıladığı umutla ışıldayan bir “eğitim yıldızı” olmuştur. Bilincini, bilgi birikimini, deneyimlerini, öz kaynaklarını bireyin ve toplumun eğitimine ve gelişmesine yönelik kullanan Kavram Eğitim Kurumları, 1974-1975 eğitim ve öğretim yılında, İstanbul-Eminönü-Laleli’de Bahattin Durmuş’un kurucu müdürlüğünde kuruldu. Sonraki yıllarda Eminönü Vezneciler semtinde ilk ve orta-öğretim öğrencilerine ÖSS-ÖYS (Yeni adı YGS-LYS ve TEOG) alanlarında da eğitim veren ikinci bir şube açıldı.

Kuruluşundan itibaren, gençlerin davranışlarının olgunlaşmasına, yaşadıkları ve eğitildikleri ortamı tanımalarına, eğitimiyle katkıda bulunan Kavram Eğitim Kurumları, bu olumlu, başarılı ve etkin çalışmalarıyla öğrenci ve velilerinin yoğun ilgisini görmüş ve desteğini kazanmıştır. Bu kazanımla sırasıyla; Bakırköy, Kars, Kadıköy, Beşiktaş ve İzmir’de de Kavram Eğitim Kurumları şubelerini açıldı. Sonraki yıllarda İstanbul’da ve birçok kentimizde Kavram Eğitim Kurumları şubelerinin açılmasına devam edildi.

İyi bir üniversite ve iyi bir bölümde okuyabilmenin yolu her şeyden önce iyi bir lisede okumaktan geçiyor.

Kavram Eğitim Kurumları YGS-LYS (eski adı ÖSS-ÖYS) alanlarındaki deneyim, bilgi birikimi ve başarısını TEOG’a (eski adı OKS) de taşımıştır. İyi bir üniversite ve iyi bir bölümde okuyabilmenin yolu her şeyden önce iyi bir lisede okumaktan geçiyor. Bu nedenle amacımız, ortaöğretimde daha çalışkan, daha üretken ve başarıyı en üst düzeyde tutan bireyler yetiştirmektir.

Kavram Eğitim Kurumları, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, çağdaş, laik ve demokratik eğitimde kararlı, katılımcı, araştıran ve sorgulayan bir gençliğin eğitimini ilke edinmiştir. Eğitimde sürekli olarak iyiyi, güzeli ve yeniyi arayan; ayrıca bu özellikleriyle de eğitimde gelişen modelleri uygulama çabası içinde olan bir kurumdur. Kavram Eğitim Kurumları vazgeçilmezliği; başarılı, özenli ve ilkeli bir eğitim kurumu olmasındandır. Kuruluşundan bugüne kadar yükseköğretim kurumlarına en çok öğrenci veren Kavram Eğitim Kurumları, yetiştirdiği gençlerin üretken, çalışkan, güvenilir ve yarınlara umutla bakan bireyler olmalarına özen göstermektedir.

Kaynak: https://kavram.k12.tr/index.aspx

İletişim: Kavram Koleji İletişim Sayfası

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında açılacak okulların listesi için lütfen tıklayınız

2019 Bursluluk ve Kayıt Kabul Sınavları için tıklayınız

İstanbul Özel Okullar Öğretmen İlanları

Ankara Özel Okullar Öğretmen İlanları

İzmir Özel Okullar Öğretmen İlanları

Bursa Özel Okullar Öğretmen İlanları

Leave a Comment