7. Zeka ve Yetenek Kongresi – Ankara

7. Zeka ve Yetenek Kongresi – Ankara

7. Zeka ve Yetenek Kongresi – Ankara

Eğitimde başarılı olmuş ülkeleri ve seçkin eğitimcileri her yıl Yarının Eğitimi Zirvesinde buluşturuyoruz. Eğitimcilere ilham olmak, iyi uygulamaları keşfetmek ve eğitimin yarınlarını tasarlamak için çalışmalara devam etmekteyiz.

2017 yılında Finlandiya’yı, 2018 yılında Güney Kore’yi konuk olarak ağırladığımız Yarının Eğitimi Zirvesinin üçüncüsü için çalışmalara devam ediyoruz. Katılımcılardan gelen geri bildirimler sonucu bu sene birden fazla ülkeyi konuk ediyoruz.

İlk gün konuk ülkelerin eğitimdeki öncü isimleri konuşmalarını gerçekleştireceği zirvede ikinci gün konuk ülkeler ve ülkemizdeki en iyi örnekler atölye ortamında eğitimcilerle paylaşılacaktır.

6 yıldır zekâ ve yeteneği en detaylı haliyle Türkiye’nin en kapsamlı kongresinde konuşuyor, düşünüyor, tartışıyoruz…

Kongre Hakkında

Türkiye Zeka Vakfı olarak 2013 yılından beri eğitim alanına yön veren, güncel ve yenilikçi konularda, alanının tüm aktörlerini yakından ilgilendiren ve bir araya getiren Zeka ve Yetenek Kongrelerini düzenliyoruz. Bu kongrelerin yedincisini ise yine ODTÜ Eğitim Fakültesi iş birliğiyle, 4-5-6 Ekim tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz.

Kongrede zekâ ve yetenek kavramı, insanın bütünlüğü içerisinde değerlendirilerek, kavramların hayat başarısındaki rolü, Türkiye’de özel yetenekli öğrencilerin eğitimine yönelik yapılan çalışmalar, üstün zekâlı ve yetenekli çocuğa sahip olan ebeveynlerin yaşadıkları sorunlar ve çözüm yolları gibi birçok başlık alanında uzman konuşmacılar tarafından ele alınmaktadır.

Kongrede üstün zekâlı ve yetenekli bireylerin tespit edilmesi, eğitilmesi, desteklenmesi ve izlenmesine ilişkin sorun ve önlemlerin toplu olarak ele alınmasını amaçlamaktadır. Bugüne kadarki kongrelerde olduğu gibi yine konuya ilişkin dünya ve ülke ölçeğindeki gelişmelerin aktarılması ve çok taraflı tartışma zeminlerinin oluşturulacağı öngörülmektedir.

Sosyal iletişimin zekâ ve yetenekle ilişkisi, beynin yapısı, zekâ testlerinin tartışılması, ailelerin bilinçlenmesi ve tüm aktörlere düşen görevler gibi önemli konular/başlıklar da yine kongrenin meşgul olacağı diğer konulardır.

5-6 Ekim tarihlerinde konuşmacılar, ana salonda gerçekleştirecekleri 20’şer dakikalık oturumlarla katılımcılarla buluşurken, farklı hedef kitlelerine yönelik farklı kazanımları amaçlayan kontenjanlı atölye çalışmaları ise 4 Ekim Cuma günü yapılacaktır.

Türkiye Zeka Vakfı olarak sizleri 4-5-6 Ekim 2019’da, son dönemdeki çalışma ve uygulamaları görüşmek, düşünmek ve tartışmak için ODTÜ’ye davet ediyoruz.

7. Zeka ve Yetenek Kongresi – Ankara

7. Zeka ve Yetenek Kongre Programını incelemek için tıklayınız

7. Zeka ve Yetenek Kongresi
4-5-6 Ekim 2019 (Cuma,Cumartesi, Pazar)
ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi – ODTÜ – Ankara

Detaylar için 7. Zeka ve Yetenek Kongresi web sitesi

Kaynak: 7. Zeka ve Yetenek Kongresi

İlgili haberimizde bir yanlışlık veya eksiklik olduğunu düşünüyorsanız düzeltebilmemiz ve güncelleyebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Web sitemizde yer alan etkinlikler sayfasına göz atmak için lütfen tıklayınız

Web sitemizde yer alan gazete haberleri sayfasına göz atmak için lütfen tıklayınız

İstanbul Özel Okullar Öğretmen İlanları

Ankara Özel Okullar Öğretmen İlanları

İzmir Özel Okullar Öğretmen İlanları

Bursa Özel Okullar Öğretmen İlanları

Türkiye ‘deki Bursluluk sınavlarını görmek için tıklayınız

öğretmen ilanları, öğretmen iş ilanları, özel okul öğretmen ilanları

Leave a Comment