egitimde-gelecek-konferansi-basliyor-kasim-

Eğitimde Gelecek Konferansı başlıyor

Eğitimde Gelecek Konferansı başlıyor

Eğitimde Gelecek Konferansı başlıyor. İki üniversitenin eğitim fakülteleri işbirliği ve eğitim reformu girişimi içerik ortaklığıyla 2-3 Kasım ‘ da yapılacak.

Boğaziçi ile MEF üniversitelerinin eğitim fakülteleri işbirliği ve Eğitim Reformu Girişimi içerik ortaklığıyla yapılacak olan Eğitimde Gelecek Konferansı (EGK19), “Eğitim Politikaları ve Sınıfa Yansımaları” temasıyla 2-3 Kasım’da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde düzenlenecek. Türkiye’nin farklı yerlerinden eğitimciler, eğitimde geleceği konuşacak. EGK19’un ana konuşmacısı tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı olacak. Açılış konuşmaları ve paneli sonrası saat 13.30’da “Eğitim Politikaları: Geçmişten Geleceğe” konulu konuşmasıyla Prof. Dr. İlber Ortaylı eğitimcilerle buluşacak. 3 Kasım’da ise 13.30-14.15 saatleri arasında Tan Sağtürk, Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Günsur, Dr. Öğretim Üyesi Bülent Sezgin’in katılımıyla “Eğitim ve Sanat” paneli yapılacak.

“Eşit, Adil ve Kapsayıcı Eğitim”, “Eğitimde Katılım ve İşbirliği”, “Dijital Çağın Eğitime Yansımaları”, “Veri Temelli Eğitim Politikaları” alt temalarıyla ve üç önemli kurumun bilgi, birikim ve deneyimleriyle gerçekleşecek olan konferansın, eğitim politikaları ve politikaların sınıf içerisindeki yansımalarını konu alan önerilerin değerlendirildiği ve geliştirildiği ulusal düzeyde bir platform sağlaması hedefleniyor. Konferansın amacı, ülkemizde eğitimin geleceğine ışık tutmak, gelecekte sürdürülebilir eğitim hayatına katkı sunacak değişimlere ilham olmak, yaratıcı çözümler üreten eğitimcileri yüreklendirmek ve onlara yeni bakış açıları katarak okul öncesinden yükseköğretime tüm eğitimcilere yeni ufuklar açmak.

Kaynak: Hürriyet Gazetesi Web Sitesi  (Eğitim Haberleri)

İlgili haberimizde bir yanlışlık veya eksiklik olduğunu düşünüyorsanız düzeltebilmemiz ve güncelleyebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Web sitemizde yer alan gazete haberleri sayfasına göz atmak için lütfen tıklayınız

Web sitemizde yer alan etkinlikler sayfasına göz atmak için lütfen tıklayınız

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında açılacak okulların listesi için lütfen tıklayınız

İstanbul Özel Okullar Öğretmen İlanları

Ankara Özel Okullar Öğretmen İlanları

İzmir Özel Okullar Öğretmen İlanları

Bursa Özel Okullar Öğretmen İlanları

Türkiye ‘deki Bursluluk sınavlarını görmek için tıklayınız

öğretmenöğretmen iş ilanlarıöğretmen ilanlarıöğretmen iş ilanlarıözel okul öğretmen ilanları

Leave a Comment