İlan Açıklaması

Nun Okulları Rehber Öğretmeni

Nun Okulları Rehberlik Öğretmeni

Nun Okulları Rehberlik Öğretmeni 2020 – 2021 eğitim öğretim  yılı İK Başvurusu

İyi insan yetiştirme hayallerimize ortak olacak ve “iyi ki öğretmenim” diyen arkadaşlar arıyoruz.

Aşağıdaki niteliklere sahip öğretmenlerle NUN Okulları Altunizade ve Beykoz Kampüsünde buluşmak istiyoruz.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar https://www.nunokullari.com/kariyer/acik-pozisyonlar/rehberlik-ogretmeni adresinden başvuruda bulunabilirler

Aranan Nitelikler

İlkokul, Ortaokul ve Lise Rehberlik Öğretmeni

  • Üniversitelerin Eğitim Fakültelerinin ilgili lisans programlarından mezun,
  • İlgili pozisyonda en az 5 yıl tecrübeli,
  • Tercihen IB MYP veya IB DP tecrübesi bulunan,
  • İngilizce iletişim kurabilen,
  • İletişim becerileri gelişmiş ve ekip çalışmasına yatkın,
  • Planlama, organizasyon ve zaman yönetimi konularında yetkin,
  • Eğitim teknolojilerini kullanabilen,
  • Branşı ile ilgili güncel akademik çalışmaları takip eden ve kendini sürekli geliştiren,

Öğretmenlerimizin başvurularını bekliyoruz.

Nun Okulları

Beykoz İstanbul

Rehberlik Öğretmeni

Adres: Elmalı Mahallesi, Beykoz Elmalı Yolu Sokak No:5/1 Beykoz – İstanbul

Telefon: +90 (216) 686 16 86

Email: info@nunokullari.com

Nun Okulları Hakkında

NUN Okullarının, her bir öğrencinin kendisine has ilgi ve yeteneklerini dikkate alarak geliştirdiği eğitim planlamasının ortak paydası, NUN şahsiyeti oluşturma gayretidir. NUN şahsiyetine sahip öğrenciler, gücünü bilgiden alır, bilmediğinin gücünü iddia etmez. Bilmenin kendisine değer verir ve bu farkındalığı da davranışlarına yansır. Duygu, irade ve eylemi birbiriyle ilişkilendirip aralarındaki uyumu sağlarken kendisini yönetme becerisi kazanır.

Düşünceyi yönetme; kişinin dış dünyayı algılama ve öğrenme becerilerine dair donanımlarını aktif kullanmasıdır. Algılama, bilgi ve belgeye ulaşma, onları analiz etme ve kendine gerekli olanları seçip kullanılacak hale getirme sürecini en hızlı ve verimli şekilde yapabilme kabiliyetidir.

Eylemleri yönetme; kişinin hayatındaki rutin eylemlerine, planladıklarına ve öngörülerine gerekçeler oluşturduğu alandır. Yapma gücünü ortaya koyma, yaptığı eylemi bilerek ve isteyerek yapma, yaptıktan sonra da onları değerlendirme ve geliştirme kabiliyetidir.

NUN Okulları, öğrencilerinin bilişsel ve duygusal gelişimlerini günbegün gözlemleyen öğretmenler, PDR uzmanları ve veliler ile iş birliği içinde hareket etmeyi oldukça önemsiyor. Çünkü öğrencinin bu uzun soluklu şahsiyet geliştirme sürecinin böylelikle çok daha sağlıklı olacağına ve kolaylaşacağına inanıyor.

İradeyi yönetme; seçenekleri okuyabilme, özgürce tercih yapabilme, bu tercihlerin ve sonuçlarının sorumluluğunu alabilme kabiliyetidir.

Yûnus’tan, âşıklardan ve âlimlerden öğrendik ki ilim dedikleri kendini bilmekmiş ancak. Biz de onlardan aldığımız ilhamla, gençlerimizin kendilerini tanıyacakları ve şahsiyet kazanacakları bir eğitim ortamı hazırladık. Kendi değerlerine bağlı, kültürlerarası anlayış ve saygı sahibi, tüm dünyaya iyilik ve güzellik dağıtacak, cesur ve lider ruhlu gençler hayâl ettik.

Bilgisiyle kendisine ve topluma fayda sağlayacak, giderek karmaşıklaşan hayatı kolaylaştıracak bu gençleri yetiştirirken eğitim planlamamızı her birinin ilgi ve yeteneklerine göre kişiselleştirdik. Öğrenmeyi öğrenmelerini, merak duygularını daima canlı tutmalarını, birbirleriyle iş birliği içinde ilerlemelerini önemsedik.

Ahlakî ve vicdanî sorumluluklarının farkında, entelektüel, estetik bakış açısına sahip gençlerimizin sayısını artırmak ve ülkemizin yarınlarına katkı sağlamak için 2014 yılında NUN Eğitim ve Kültür Vakfını kurduk. Ardından vakfımız bünyesinde NUN İlkokulunu (2014), NUN Ortaokul ve Lisesini (2016) hizmete açtık.

Nun Okulları web sitesi için tıklayınız

Nun Okulları iletişim sayfası tıklayınız

Bu sayfada bir yanlışlık veya eksiklik olduğunu düşünüyorsanız düzeltebilmemiz ve güncelleyebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Adres